To okno zostało ozdobione wyciętymi jakby z tektury, białymi choinkami. Pomiędzy drzewami ustawiono małe lampki, które oświetlając od spodu całą dekorację dają niesamowite wrażenie. Z przodu przemykają figurki małych saren i reniferów. Podobny las można zrobić własnoręcznie, jeżeli tylko starczy nam zapału i znajdziemy odpowiednie miejsce pod oknem. Stworzymy w ten sposób interesującą zimową kompozycję.

(Źródło: lushome.com)


Niebieskie okiennice zaprojektowane w stylu francuskim, podobne do tych, lekkie, niebieskie zasłony okienne znaleźć można jednak na całym obszarze wokół Morza Śródziemnego. Tego typu zasłony mogą wprowadzić pozytywny element morskiego klimatu do każdego mieszkania.


(Źródło ilustracji: flickr.com)

Te umieszczone w okrągłym oknie okiennice przypominają nieco śmigło samolotu, czy wylot filtrującego powietrze wiatraka. Ozdoby takie mogą jednak dobrze wpasowywać się w wygląd całego budynku, jeżeli na przykład pokryty jest on białą okładziną. Okiennice stanowią przede wszystkim ozdobę okrągłego otworu okiennego, mogą także osłaniać go przed uszkodzeniami z zewnątrz, przytłumiają również nieco światło docierające do wnętrza.

(Źródło ilustracji: plantationshutters.co.uk)

Na zachodzie Europy i w Ameryce, popularne są naklejki na okna przedstawiające różnego rodzaju straszne postacie, duchy, wampiry. Te znane z horrorów i przerażających opowieści potwory robią prawdziwą furorę, zwłaszcza w czasie halloween. W Polsce jak na razie nie cieszą się dużą popularnością, zapewne także dlatego, że również samo jesienne święto przyjmuje się u nas z pewnymi oporami. Ta naklejka przedstawia mumię, która jakby szykowała się aby wejść do pokoju.

(Źródło ilustracji: christmaslightshow.com)

Drewniane, amerykańskie okiennice wyglądają na niezwykle solidne. Pięcioramienna gwiazda pośrodku kojarzy się z emblematami stosowanymi w policji czy armii USA. Tego rodzaju zasłony  można zobaczyć w oknach patriotycznych mieszkańców południa Ameryki. Świetnie się mogą prezentować także w polskim domku na wsi.

(Źródło:topdesign72.com)

Drewniane okiennice umieszczone po zewnętrznej stronie okna, nie dość że osłaniają je przed włamywaczami, to jeszcze dodatkowo mogą niezwykle uatrakcyjnić wygląd domu. W tym przypadku, pomalowane na jaskrawo niebieski kolor, drewniane osłony okien sprawiają, że nie wyróżniający się wcześniej dom, nabiera życia i kolorów. Duże okiennice, tworzą jakby dodatkowe, kolorowe obramowanie wychodzących na ogród okien.

(Źródło: oculux.com.pl)